Narodila jsem se v Českých Budějovicích.

Asi proto mám nejraději právě jižní Čechy a strašně ráda se tam toulám. Jsem výtvarník samouk, barvy jsem milovala od malička a naštěstí mi vášeň pro ně zůstává dodnes. 

Moje cesty a inspirace

Londýn 

Moje srdeční záležitost. Při tamějším několikaletém pobytu jsem zjistila, že malba je pro mě zklidňujícím prostředkem a únikem od nepříjemných zážitků. Jako někdo si musí sednout do auta a „vyřídit“ si emoce na silnici, tak já se uklízím na několik hodin do světa barev a máchám štětcem, co to jde. 

Po návratu z Londýna jsem se stala zakládajícím členem výtvarného seskupení „Něžné blizny“. S tímto ryze ženským seskupením jsem vystavovala v pražských kavárnách a na artfestivalech. Něžné blizny stále existují a mají v plánu další výtvarné počiny.

Kazachstán

5 let jsem strávila s rodinou v Kazachstánu.

Střední Asie mi pomohla udělat obrovský krok k mému sebenalezení. Nejedná se ovšem jen o sebenalezení výtvarné…

Naše cestování po Kazachstánu, Uzbekistánu, Kyrgystánu a Gruzii bylo pro mě nesmírně obohacující, inspirativní, osudové... Je to svět barev, vůní a tváří s neopakovatelnými a neotřelými vzory a to vše se nyní objevuje v mých námětech.

Mám ráda pohodu a klid, dobré lidi a zajímavé tváře – to jsou základní témata obrazů, doplněné plejádou zářících barev.

Indonésie

V současné době objevuji barevnost světa ve východní Asii, konkrétně v Indonésii, která je nevysychající studnou inspirace pro moje obrazy. Indonéská technika batiky skýtá neuvěřitelné množství vzorů a barev a mě jen oči přecházejí a pokouším se začlenit vše do mých pláten.

 

Jsem máma 6-leté dcery Viktorky Aničky. Už teď má vedle mého stojanu položené svoje plátno a když máma tvoří, tak ona taky. Je to malý živel a její plátna vypadají podobně. :)

A nedávno, v říjnu 2016 jsem se stala podruhé maminkou. Narodila se nám dcera Stellinka Janička. Je to úplná kopie své sestry a je přenádherná, :)

Moje rodina, když je pohromadě, tvoří ten nejbarevnější obraz na světě. :))

 

 

Daniela Kuruc